Sportovní články
Patriots v. Falcons: Super Bowl LI preview
V zítřejším Super Bowlu se střetnou nejlepší obrana s nejlepším útokem ligy. Ovládnou finále NFL zkušení New England Patriots nebo rozjetá Atlanta Falcons? Na tuto odpověď se zatím hledá odpověď jen velmi složitě. Souboj o titul šampionů National Football League provází nespočet statistických ukazatelů. Naše preview se pokusí zmapovat většinu z nich tak, abyste si mohli udělat vlastní úsudek o osudu nejdůležitějšího utkání sezony.
Foto: ČTK/AP/Matt Slocum
Zkušenosti jsou jednoznačně na straně Patriots
První srovnání vychází naprosto jednostranně. New England Patriots jsou nejúspěšnějším týmem 21. století. Jejich dominance započala s příchodem trenéra Bila Belichicka a nástupem quarterbacka Toma Bradyho. Ten byl sice v roce 2000 draftován až v šestém kole jako 199. celkový výběr, od roku 2001 ale převzal pozici startujícího rozehrávače a spolu s Belichickem má největší podíl na úchvatné hegemonii týmu z Foxborough. Devětatřicetiletý veterán je stále jedním z nejlepších hráčů v lize. Bilance Patriots v Bradyho éře je naprosto excelentní. S tímto quarterbackem v sestavě vyhráli 14krát divizi AFC East (včetně všech posledních osmi let), jedenáctkrát se probojovali do AFC Championship Game (aktuálně tahají sérii šest účastí v řadě) a čtyřikrát zvítězili v Super Bowlu (naposledy předloni). Brady s Belichickem společně došli už do sedmého Super Bowlu, což je historický rekord tandemu head coach + quarterback.
Těžko se dá předpokládat, že by tak zkušeného hráče jako Toma Bradyho mohla jakkoli ovlivnit nervozita. Tento faktor naopak může hrát roli v případě Atlanty. Falcons zatím nikdy v historii nedosáhli na titul, pouze jednou se představili ve finále, když v roce 1999 podlehli Denveru Broncos. Matt Ryan a spol. se určitě budou snažit o to, aby v utkání předvedli stejný výkon jako v celém průběhu letošní sezony. Ale zatím můžeme jen spekulovat, zda Matty Ice dokáže svůj tým ve svém premiérovém finále kočírovat se stejnou lehkostí, jako v předešlých 18 utkáních sezony.
Ryan prvním QB s dvojkou na dresu, Brady vyhlíží historický zápis
Matt Ryan bude vůbec prvním quarterbackem v historii, který v Super Bowlu oblékne dres s číslem 2. Toma Brady zase může získat další z mnoha rekordů, v případě vítězství se stane prvním quarterbackem, který vyhrál pět titulů. Aktuálně se v tomto žebříčku dělí o prvenství s Terry Bradshawem a Joe Montanou, kteří rovněž získali čtyři prsteny.
Oba týmy měli v prvním kole play-off volno. Patriots byli díky bilanci 14-2 nejúspěšnějším týmem konference AFC, Atlanta si bye-week vybojovala díky bilanci 11-5, která stačila na druhé místo v NFC. Pats si v divizním kole play-off v klidu poradili s Houstonem Texans (34:16), který byl prakticky předem odepsaný. Atlanta čelila složitému soupeři, ale Falcons doslova vymazali Seattle ze hřiště (36:20). New England si pak v AFC Championship Game poradili s Pittsburghem (36:17), zatímco Atlanta v NFC title game přejela Green Bay Packers (44:21). Falcons se v úvodu druhého poločasu dostali dokonce do vedení 31:0 a pak už zápas jen kontrolovali.
Oba týmy provází několik podobností
Některé statistické ukazatele jsou nápadně podobné pro oba finálové celky. Jedním z těch vůbec nejdůležitější je počet ztracených míčů. V základní části se New England Patriots i Atlanta Falcons dopustili shodně 11 turnoverů a tím se dělili o první místo v celé lize.
Podobná čísla vykazují i některé defenzivní hodnoty. Obě obrany například v základní části zaznamenaly 34 sacků. Obrana Patriots přitom získala 23 míčů, defenzíva Falcons se činila téměř identicky - vybojovala pouze o jeden méně. Přesto je klíčová hodnota pro srovnání obou obran výrazně odlišná. Patriots povolovali soupeřům v průměru nejméně bodů v lize, Atlanta naopak v tomto ohledu patřila k nejhorším týmům NFL (27. místo).
Pokud se vrátíme k podobným rysům Pats a Falcons, můžeme srovnat úspěchy útočných akcí. Oba týmy v základní části rozložili svou porci získaných yardů téměř shodně. Patriots se ze 70 % posouvali pasovou hrou (4 308 yardů a 32 touchdownů) a ve 30 % běhovou hru (1 872 yardů a 19 touchdownů). Falcons získali vzduchem 71 % útočných yardů (4 725 pro 38 touchdownů) a 29 % po zemi (1 928 yardů a 20 touchdownů).
Tom Brady a Matt Ryan: Nejlepší ofenzivní mašiny AFC a NFC
Quarterbackové obou týmů jsou zároveň dvěma jasnými favority na zisk titulu MVP ligy. Tom Brady sice kvůli suspendaci vynechal první čtyři utkání, jeho čísla jsou přesto fenomenální. Snad ještě o něco lepší výkony ovšem předváděl Matt Ryan, kterému zatím o něco lépe vychází i letošní play-off.
Za dva zápasy jsou Ryanovy statistiky následující: 53 zkompletovaných pasů ze 75 pokusů (70,7% úspěšnost) pro 730 yardů (průměr 9,73y na pokus a 365 yds na utkání), 7 touchdownů a žádná interceptions. Navrh přidal jeden běhový TD. Bradymu trochu pošramotily osobní statistiky dvě interceptions v zápase s Texans. Přesto jsou jeho výkony rovněž obdivuhodné: 50/80 (62,5%) pro 671 yds (8,39y na pas a 335,5 yds na zápas), 5 TDs / 2 INTs.
Oba quarterbackové své týmy vedli proti sobě pouze dvakrát v kariéře - v letech 2009 a 2013. V obou případech se radovali Patriots, kteří Atlantu porazili 26:10 a 30:23.
Nejlepší útok ligy proti nejlepší obraně ligy
Letos posedmé v historii dojde v Super Bowlu k souboji dvou nejúspěšnějších týmů ligy z obou stran míče. Bitva nejlepší ofenzívy s nejlepší defenzívou NFL ve finálových kláních vyznívá vcelku jasně pro obranu. Ta v těchto střetnutích vyzrála pětkrát, nejsilnější útok triumfoval pouze jednou. Pojďme si tedy porovnat obě herní složky Patriots a Falcons řečí čísel.
Přestože největší pocty právem patří našlapané ofenzívě Atlanty Falcons, také New England Patriots rozhodně disponují velice silným útokem. Falcons v základní části skóroval 540 bodů (v průměru 33,8 na zápas). Falcons ještě svou sílu vystupňovali směrem k závěru sezony. Aktuálně drží šestizápasovou vítěznou sérii s průměrem 39 bodů na zápas - včetně 80 bodů ve dvou utkáních play-off). Za vedoucím týmem z Atlanty však Patriots příliš nezaostávali. S bilancí 441 skórovaných bodů a průměrem 27,6 ppg se v základní části zařadili na celkové třetí místo. Brady měl v základní části skvělou bilanci 28 TDs a pouhých 2 INTs.
I bez Gronkowskiho patří útok Patriots mezi špičku NFL
O útočné síle Patriots nepochybuje asi vůbec nikdo, a to navzdory tomu, že Bradymu od 12. kola kvůli zranění chybí nejoblíbenější a nejúčinnější terč přihrávek - mohutný a prakticky nezastavitelný tight end Rob Gronkowski. Přesto má 39letá superstar dostatek talentovaných spoluhráčů, o které se může opřít svými přihrávkami.
V play-off se ve výtečné formě prezentuje wide receiver Chris Hogan, který ve dvou zápasech zachytil 13 pasů (16krát byl Bradyho cílem) pro 275 yardů. V AFC Championship Game Hogan vytvořil klubový rekord, když si připsal 9 catchů pro 180 yardů a 2 touchdowny. Kromě Hogana se Brady bude určitě opírat o elitního slot receivera Juliana Edelmana, který je tradičně spolehlivou spojku pro quarterbacka Pats. Edelman s 84 zachyceními drží klubový rekord pro počet catchů v play-off. Ani letos Edelman nestrádá: 16 catchů (z 23 adresovaných pasů) pro 255 yardů a jeden touchdown.
Za již zmíněného Gronkowskiho převzal roli hlavního tight enda Martellus Bennett, který se v základní části stal solidním záskokem (701 rec. yds a 7 TDs). V play-off zatím v endzóně míč nezachytil, (6/9 pro 36 yds), ale Atlanta určitě tohoto urostlého hráče bude muset pozorně střežit. Zajímavou variantou pro pasový útok může být i running back Dion Lewis, který se v play-off blýskl 4 receptions pro 31 yds a 1 TD. Lewis na sebe upozornil hlavně v divizním kole play-off proti Texans, v němž zaznamenal tři různé TD (zachycený, běhový a vrácený z kickoffu).
Dojde v Super Bowlu na opomenutého Jamese Whitea?
Právě Lewis se od návratu po zranění vrátil do sestavy Patriots a v podstatě připravil o zápasový čas dalšího running backa Jamese Whitea. White byl přitom v základní části Bradyho častým terečem, zachytil 60 pasů. A právě přihrávky na running backy má Brady v Super Bowlu v oblibě (před dvěma lety adresoval 11 pasů Shanu Vereenovi, který vytvořil rekord v počtu catchů running backa ve finále).
V běhové hře se Patriots výrazně spoléhají na silového RB LeGarretta Blounta, který letos vedl NFL v počtu běhových touchdownů (18). V play-off dostal Blount 25krát míč do ruky, získal 78 yardů (3,3 na pokus) a skóroval 1 TD. V konferenčních finále naběhal Blount nejvíc yardů ze všech hráčů (avšak pouze 47, což dokazuje, že všechny čtyři týmy se opíraly hlavně o pasovou hru). Nejčastější alternativou za Blounta bude zřejmě Lewis, který v play-off při 19 carries získal 52 yardů (2,7 průměr). Lewis rovněž skóroval 1 TD, ale zároveň se také jednou dopustil ztraceného fumblu.
Fenomenální wide receiver Jones: "Julio gonna Julio"
Útok Atlanty Falcons je na papíře ještě o poznání silnější. Famózně hrající Ryan se stejně jako v předchozích sezonách může spoléhat na svého největšího parťáka - Julia Jonese. Elitní wide receiver byl už dříve považován za jednoho z nejlepších v NFL, letos však své výkony posunul ještě na vyšší úroveň a stal se neotřesitelnou jedničkou. Jones je vysoký 6-3, váží 220 liber, přitom je mimořádně atletický. Díky svým fyzickým schopnostem je téměř nebránitelný. Jones spolu s Jerry Ricem a Fredem Biletnikoffem patří mezi trio wide receiverů, kteří v historii odehráli dva zápasy play-off se 180+ zachycenými yardy.
Zajímavé je, že Atlantu příliš nepoznamenala ani ztráta jejich ofenzivní bestie. Julio v základní části chyběl ve dvou utkáních. Falcons je obě vyhráli, navíc při impozantním skóre 83-27. Ke statistikám Julia Jonese ještě můžeme připojit jednu anomálii, která se pojí k utkáním play-off. Pokud v nich totiž Hones zachytil méně než 100 yardů, měla Atlanta bilanci 7-1. Pokud Jones chytil více než 100 yds, Falcons 4krát vyhráli a 4krát prohráli. Ale těžko očekávat, že by se tím Falcons v přípravě na Super Bowl zaobírali - Ryan jistě bude Jonese hledat co nejčastěji to půjde.
Skrytá hrozba v podobě Mohameda Sanu
Druhým nejlepším wide receiverem Falcons je Mohamed Sanu, který do Atlanty zamířil před sezonou. Sanu by sice mohl v několika týmech dělat jasnou jedničku na pozici WR, ale se svou úlohou je spokojený. Je na ni dobře zvyklý ze svého předchozího působiště - v Cincinnati dělal dvojku AJ Greenovi. Vzhledem k tomu, že největší pozornost obrany bude poutat Julio Jones, může se právě Sanu stát klíčovou postavou útoku Falcons. Sanu má totiž podobné proporce jako jeho slavnější spoluhráč: měří 6-2 a váží 210 liber.
Celý útok Falcons v play-off funguje naprosto perfektně, není tedy divu, že Jones i Sanu mají na svém kontě po dvou utkáních vynikající čísla. Jones chytil 15 přihrávek (z 20 pokusů) pro 247 yardů a 3 TDs. Sanu zatím zapsal 9/12 pro 96 yds a 2 TDs. A to jsme ještě nezmínili Taylora Gabriela, který v základní části zachytil šest touchdownů. V play-off se sice ještě v endzóně s míčem nepotkal, přesto ve dvou zápasech nachytal téměř 100 yardů a ani s ním nebudou mít obránci Pats snadnou práci.
Matt Ryan se může spolehnout takřka na kohokoli. V základní části rozdal TD pasy celkem 13 různým hráčům. V samotné v NFC Championship Game zkompletoval přihrávku osmi spoluhráčům. Pro obranu Patriots bude mimořádně složitým úkolem zastavit smršť, kterou útok Atlanty předvádí. Falcons na své soupeře obvykle vlétnou hned ze začátku. V posledních osmi zápasech pokaždé skórovali touchdown při svém prvním útočném drivu. Abychom nezapomněli, Ryan může přihrávkami důvěřovat také tight endovi Levinu Toilolovi.
Skvělý tandem running backů Freemana a Colemana
Kromě toho si Matty Ice může užívat skvělé podpory dvojice running backů, která tlumí tlak na pasovou hru. Devonta Freeman a Tevin Coleman v základní části dohromady získali 2 482 scrimmage yards a skórovali 24 touchdownů. Oba jsou navíc velmi schopní nejen při bězích, ale také v zachytávání pasů. Coleman byl s průměrem 13,6 yardu na přihrávku nejlepším RB ligy v této statistice. Freeman i Coleman své schopnosti potvrdili i v play-off. Freeman zachytil 8 pasů (z 10 pokusů) pro 122 yardů a 1 TD, Colemanova bilance činí 6/7 pro 57 yds a 1 TD.
Atlanta navíc věří oběma running backům i ve hře po zemi, čímž dokáže mixovat běhovou hru a zároveň šetřit sílu svých tailbacků. Freeman dostal 28 carries (87y pro 1 TD, průměr 3,1y na běh) a Coleman 22 carries (86 yardů pro 1 TD, průměr 3,9y).
Souboje Butlera s Jonesem se příliš neočekávají
Chtělo by se říci, že útok Atlanty je nezastavitelný. Pokud by to ale měl někdo dokázat, pak právě tým z Bostonu. Patriots v základní části povolili soupeřům pouze 15,6 bodu na utkání, a jak už bylo zmíněno, získali tím poctu nejlepší obrany ligy. Tuto statistiku sice provází lehké "ale" - Patriots často čelili ofenzívám, které byly slabé oproti ligovému průměru - to ovšem nemůže degradovat kvalitu kvalitu obrany vedené defenzivním koordinátorem Mattem Patriciou.
Jedním z ústředních témat letošního Super Bowlu je to, s jakou taktikou vlastně přistoupí k utknání obrana Pats. Spekulace odborníků se často přiklánější k tomu, že Malcolm Butler bude hrát osobní obranu na Mohameda Sanu a Julia Jonese budou Patrioti zdvojovat.
Butler si v základní části připsal 4 interceptions, 1 forced fumble a 2 fumble recoveries. Cornerback Patriots se stal hrdinou předloňského Super Bowlu, když svou interception rozhodl o vítězství New England. Druhý cornerback Logan Ryan byl v základní části 41. hráčem, co do počtu tacků (74+18). Jen o dvě příčky za ním bychom v této statistice našli strong safetyho Patricka Chunga.
Defenzívu Patriots zdobí také Devin McCourty, který sice začínal na pozici cornera, ale nyní je jedním z nejlepších coverage safeties v lize. Dá se předpokládat, že právě on bude pokrývat slot a znepříjemňovat život nebezpečným running backům Atlanty. Tlak na quarterbacka Ryana by měli vytvářet zejména defenzivní endové Rob Ninkovich a Trey Flowers. Flowers v základní části vedl obranu Patriots v počtu sacků (7.0).
Obranu Falcons táhnou linebackeři Vic Beasley a Deion Jones
Obrana Falcons sice protivníkům v regular season povolovala téměř o 9 bodů na utkání víc, než Patriots, přesto její sílu v žádném případě nemůžeme odepsat. Velkým problémem Atlanty může být nezkušenost. Před NFC title game měl pouze DE Dwight Freeney za sebou více než čtyři starty v play-off. Osm hráčů obrany šlo do finále konference se dvěma či méně play-off zápasy v nohou. Obrana Falcons ale přesto dokázala v letošním play-off takřka zničit elitní quarterbacky Wilsona a Rodgerse.
Jednoznačně největší defenzivní hvězdou v kádru Atlanty je outside linebacker Vic Beasley, který letos vedl NFL v počtu sacků (15.5), k tomu si připsal 6 forced fumblů. Na pozici middle linebackera mají Falcons další hvězdu - nováčka Deiona Jonese. Ten v základní části zaznamenal 108 combined tackles (25. v lize), a především zachytil tři interceptions, z nichž dvě vrátil do touchdownu. Jones měl na kontě také jeden forced fumble, a zároveň zaznamenal 11 přerušení přihrávek, čímž se dělil o první místo mezi linebackery. Můžeme očekávat, že Jones bude Bradymu značně komplikovat pasovou hru.
Secondary Atlanty rozhodně nepatří k těm nejlepším v lize. Dvojice safeties Keanu Neal a Ricardo Allen budou muset předvést to nejlepší, co v nich je, pokud mají uspět proti vyzrálému útoku Patriots. Za zmínku stojí také cornerback Robert Alford, jenž v regular season zachytil 2 interceptions (jeden pick-6).
Také New England Patriots mají svou slabinu
Nedílnou složkou utkání NFL jsou samozřejmě také výkony special týmů. Oba finalisté mají ve svých řadách spolehlivé veterány na pozici kickera. Stephen Gostkowski sice neměl tak úspěšnou sezonu jako jeho protějšek Matt Bryan, přesto ve své kariéře mnohokrát potvrdil, že patří mezi elitu NFL (například v roce 2014 měl 94,6% úspěšnost field goalů - nejvyšší v historii Patriots).
Falcons se mohou pyšnit skvělou bilancí pouhých 48 puntů v základní části - nejméně v lize. Žádný z týmů neskóroval v základní části touchdown z returnu, ale Dion Lewis to dokázal v play-off proti Texans. Jedna statistika je ovšem pro Patriots alarmující. Včetně Lewisova fumblu v play-off už se Pats dopustili 11 kombinovaných ztrát míče při kickoff/punt returnech, což je rekord poslední dekády napříč celou NFL.
Nejlepší kouč v historii National Football League
Zbývá nám představit si coaching staff obou finalistů. Začněme u muže, kterého už jsme v Super Bowlu mohli u postranní čáry pozorovat mnohokrát. Hlavní kouč Patriots Bill Belichick je mnohými odborníky považován za nejlepšího trenéra v historii NFL. Své první dva Super Bowly dnes 64letý Belichick vyhrál ještě jako defenzivní koordinátor New York Giants. Od roku 2000 převzal roli hlavního kouče u Patriots a v klubu vytvořil dynastii, která z New England činí nejúspěšnější tým NFL v 21. století. Pouze ve své první sezoně na lavičce Patriots měl Belichick zápornou bilanci (5-11).
Byla to zároveň jediná sezona, v niž pod Belichickem nestartoval Brady v jediném utkání. Belichick dovedl Patriots ke čtyřem Super Bowlům. V základní části má s týmem bilanci 201-71 (73,9% výher), v play-off 24-9 (72,7% výher). Kombo Belichick-Brady se představí už v sedmém Super Bowlu, jak už bylo zmíněno, jde o nejvíc v historii kombinace trenér-quarterback. Sluší se připomenout, že duo Belichick-Brady v play-off nikdy neprohrálo proti týmu, se kterým nehráli v témže roce v základní části - ve všech dvanácti případech zvítězili. A New England se letos s Atlantou nepotkali...
Foto: Pixabay
Belichick se spoléhá na dlouholeté kolegy
Jedním z nejdůležitějších spolupracovníků Belichicka je 40letý ofenzivní koordinátor Josh McDaniels, který v Patriots působil v různých funkcích už v letech 2001-2008. Poté strávil dvě sezony jako hlavní trenér Broncos a jednu jako ofenzivní koordinátor u St. Louis Rams. Právě v této funkci od roku 2012 působí zpět v týmu Patriotů. McDaniels byl u všech titulů New England pod taktovkou Belichicka a Bradyho.
Skvělou práci odvádí také defenzivní koordinátor Matt Patricia, který je rovněž dlouholetým pracovníkem Patriots. Dvaačtyřicetiletý Patricia tu působí už od roku 2004. Vystřídal různé role a v roce 2012 převzal svou současnou. Patricia byl u dvou vítězství Pats v Super Bowlu. První oslavil už ve své první sezoně v týmu, to ještě jako offensive coaching assistant, to druhé - v roce 2015 - už jako defenzivní koordinátor.
Quinn dokázal Atlantu za dva roky dotáhnout do Super Bowlu
Zatímco Belichickovými nejužšími spolupracovníky jsou trenéři, kteří spolu s ním působí v Patriots řadu let, v Atlantě se coaching staff obměnil před dvěma roky. To dostal padáka head coach Mike Smith a štafetu po něm převzal Dan Quinn, který před tím působil jako defenzivní koordinátor Seattlu Seahawks. Quinn byl u zrodu tamní Legion of Boom a v Seattlu pracoval v době obou jejich posledních výletů do Super Bowlu. V roce 2013 slavili Seahawks vítězství, o rok později podlehli právě Patriots. Šestačtyřicetiletý Quinn má po dvou sezonách na lavičce Atlanty bilanci v základní části 19-13 (59,4% výher). Ročník 2015 Atlanta zakončila nevýrazně 8-8, ale letos už Quinnův tým dosáhl na record 11-5 a druhou pozici v NFC.
Kyle Shanahan lodivodem nejsilnějšího útoku v lize
Atlanta je letos vynikající a mnoho komplimentů sklízí zejména její ofenzivní koordinátor Kyle Shanahan. Ten se v roce 2008 stal vůbec nejmladším OC v historii NFL, bylo mu 28 let a 26 dní, když jej pro tuto pozici angažovali Texans. Shanahana si do týmu přivedl Quinn před dvěma lety. V letošní sezoně si Shanahan vysloužil přízvisko nejlepší ofenzivní koordinátor v lize. Sedmatřicetiletý kouč pravděpodobně po letošní sezoně poprvé v kariéře převezme pozici hlavního trenéra, vábí ho San Francisco 49ers.
Také defenzivního koordinátora Richarda Smitha si do týmu Falcons přivedl Dan Quinn před dvěma lety. Jednašedesátiletý Smith před tím působil čtyři roky jako kouč linebackerů Broncos, kde pracoval s mimořádně nadanými hráči. Smith má jistě značný podíl na letošních skvělých výkonech linebackerů Atlanty Vica Beasleyho a Deiona Jonese.
New England Patriots jsou favorité, Atlantu ale předem neodepisujme
Čeká nás zcela jistě parádní utkání, souboje nejlepších útoků a obran jsou vždy velmi pikantní - nota bene v Super Bowlu. Favoritem samozřejmě musí být Patriots. Nejen podle okřídleného rčení "offense wins games, defense wins championships", ale samozřejmě i díky mimořádným zkušenostem Billa Belichicka a Toma Bradyho. Patrioti ale dobře ví, že je čeká nesmírně náročný souboj. Těžko předvídat, zda na Atlantu dolehne tíha okamžiku, ale letošní herní projev Falcons je nesmírně sympatický.
A pokud Matt Ryan povede svůj tým s takovou jistotou, jako v dosavadním průběhu sezony, pak rozhodně Atlanta nebude pouze v roli sparing partnera. Osobně bych to Atlantě v čele s Ryanem moc přál, a také proto si pravděpodobně vsadím na Falcons. Půjde ovšem čistě o záležitost sympatie. Podle rozložení kurzů sázkových kanceláří na vítězství jednotlivých týmů nevidím výhodný kurz a určitě bude lepší hledat na Super Bowl jiný typ sázky, než čistě na vítěze.
Myslím si, že nejdůležitějším taktickým prvkem mohou být pasové akce designované na running backy, oba týmy mají tyto akce zvládnuty výborně. A samozřejmě... nikdy nesmíme opomenout Juliana Edelmana, nepochybuji o tom, že jedenáctka Patriots znovu předvede mimořádný výkon.
Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.