Tenis
Sportům s podezřelými sázkami vévodí tenis
Podle čtvrtletní studie, provedené Evropskou asociací sportovní bezpečnosti (ESSA) – neziskové organizaci, pověřené úkolem sledovat sázkovou činnost a hlásit podezřelé sázky, již poněkolikáté nejhůře dopadl tenis.
Foto: Pixabay
Rok 2017: 45 % podezřelých sázek je na tenis
ESSA oznámila v průběhu tří měsíců (leden – konec března 2017) cca 27 podezřelých sázek. Hned 12 z nich bylo na tenis, což dělá plných 45 %. Zbývajících 55 % patřilo fotbalu, volejbalu, basketbalu, snookeru, lednímu hokeji, boxu a házené. Podle ESSA je to deváté po sobě jdoucí čtvrtletí, kdy je tenis na vrcholu tohoto nelichotivého žebříčku.
Možná si ještě pamatujete na leden 2016, kdy zpravodajský portál britské BBC a BuzzFeed News přinesl zprávu o ovlivňování tenisových zápasů, kterého se mělo dopustit 16 tenistů, patřících v posledních deseti letech do TOP 50 (včetně grandslamových vítězů). Konkrétní jména však nebyla nikdy zveřejněna.
Za loňský rok téměř 300 podezřelých tenisových sázek
Jen v roce 2016 bylo podle antikorupčního orgánu (TIU) údajně podáno 292 podezřelých sázek, osm z nich pro turnaje Grand Slam, ATP a WTA. Zpráva o možných podvodech proletěla médii i při letošním Australian Open, potrestán byl jeden Rumun a několik Australanů, nešlo však o žádné známé hráče.
Podobné skandály nejsou v tenise bohužel ničím výjimečným, několik hráčů už bylo v minulosti potrestáno vysokými pokutami a doživotním zákazem startu. Na "sport gentlemanů" to bohužel nevrhá zrovna pozitivní světlo.
Jedním z doživotně potrestaných hráčů kvůli korupci je i Daniel Köllerer. Kromě toho se na kurtu také neuměl vůbec chovat, takhle se např. po svém vyhraném zápase vysmál svému protihráči:
Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.